Хроника

Приведен тетовчанец баран со потерница

Полициски службеници од Полициската станица Тетово денеска во 15:40 часот го привеле И.М. (31) од Тетово, кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година во КПУ Тетово, информира Министерството за внатрешни работи.

Тетово, 28 мај 2021 (МИА) –  Полициски службеници од Полициската станица Тетово денеска во 15:40 часот го привеле И.М. (31) од Тетово, кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година во КПУ Тетово, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР посочија дека лицето во текот на денот ќе биде предадено на казнено-поправната установа. ки/

Back to top button
Close
Close