ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен скопјанец, по распишана централна потерница

Полициски службеници од Сeктор за меѓународна полициска соработка, Отсек за потраги попладнево во 14:15 часот на подрачјето на Катланово го лишиле од слобода Б.А.(41) од скопски Петровец, баран по распишана централна потерница, а по наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување на казна затвор, соопшти МВР. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close