ОпштествоХроника

Приведен разбојник, поднесена кривична пријава

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода денеска го лишиле од слобода Н.С.(26) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 25 мај годинава, околу 15.00 часот, со закана со нож извршил кривично дело „разбојништво“ над вработен во спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close