0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Приведен разбојник од Скопје

Скопјанец со закана со остар предмет во близина на железничката станица на минувач му одзел мобилен телефон, паричник и торбичка. Рзбојникот е пронајден и приведен од страна на полицијата.

Back to top button
Close
Close