0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderХроникаХроника.Портал

Приведен поранешниот в.д. директор на Централниот регистар

Приведен е поранешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреа Поповски поради сомнеж дека ги злоупотребил службената положба и овластувањата.

Скопје, 6 август 2019 (МИА) – Приведен е поранешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреа Поповски поради сомнеж дека ги злоупотребил службената положба и овластувањата.

Поповски се товари дека вработувал партиски кадри.

За ова дело се осомничени уште четири вработени во Централниот регистар кои засега не се лишени од слобода. вј/мч

Back to top button
Close
Close