ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен осуденик за издржување казна затвор

Арачиновец кој треба да издржува казна затвор од 10 години, денеска е приведен од страна на полицијата и ќе биде спроведен во КПД Идризово.

Back to top button
Close
Close