ХроникаХроника.Портал

Приведен осуденик за издржување казна затвор

Полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, вчера во 14.25 часот по претходно добиена судска наредба, го привеле Р.С.(31) од Скопје, поради тоа што се барал за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close