ХроникаХроника.Портал

Приведен маж од Светиниколско, намамувал малолетничка на обљуба

Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе вчера го лишиле од слобода Б.Т.(59) од радовишкото село Ораовица, со престојувалиште во село Ерџелија, Светиниколско, поради постоење основи на сомнение дека преку социјални мрежи намамувал малолетничка на обљуба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close