0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведен маж од прилепско кај кого е пронајдено оружје

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп на 5 февруари 2021 извршија претрес во домот нс М.Ј. (29) во с Селце прилепско, при што пронајдени и одземени се ловен карабин, ловна пушка, 23 патрони и осум куршуми, соопштија од Министерството за внатрешни работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close