ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен кумановец за издржување казна затвор

Полициски службеници од СВР Kуманово, врз основа на судска наредба, синоќа во 20:30 часот го привеле Ј.Л.(33) од Куманово за издржување казна затвор за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот законик, соопшти денеска МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close