ОпштествоХроника

Приведен криминалец за издржување затворска казна

Полициски службеници на СВР Тетово, во текот на вчерашниот ден, околу 10 часот, врз основа на судска наредба го приведоа М.З. (37) од село Мала Речица за издржување казна затвор од една и пол година, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дорги, психотропни супстанции и прекурсори“, информира Министерството за внатрешни работи. 

Скопје, 2 март 2021 (МИА)  Полициски службеници на СВР Тетово, во текот на вчерашниот ден, околу 10 часот, врз основа на судска наредба го приведоа М.З. (37) од село Мала Речица за издржување казна затвор од една и пол година, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дорги, психотропни супстанции и прекурсори“, информира Министерството за внатрешни работи.

Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа Затвор „Идризово“ во Скопје за издржување на казната. ки/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close