0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен криминалец од струшко баран со потерница

Полициски службеници од полициската станица Струга врз основа на потерница од Основен суд Струга вчера го приведоа 30-годишниот У.Б. од село Горно Татеши кој се барал за издржување затворска казна од две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close