0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Оддел за криминалистички работи Кисела Вода, денеска во 15:30 часот го приведоа А.С.(33) од Скопје осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close