ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага денеска попладне во 15.30 часот го приведоа И.К. (26), кој се барал по распишана потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од две години во врска со чл.236 ст.1. од КЗ на РСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close