0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведен крадец во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Полициски службеници од ОКР при ЕВР Гази Баба денеска го приведоа И.Н. (21) од Скопје поради извршено кривично дело „тешка кражба“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close