ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од Велес

Полициски службеници од СВР Велес денеска околу 10:15 часот го лишиле од слобода В.Ѓ(42) од Велес, по претходна пријава од П.П(87) од Велес, според која во 09:00 часот на улица „Цветан Арсов“ од едно лице му бил одземен паричник со пари и лични документи, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close