ХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од Скопје

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Карпош вчера во 07.30 часот го лишиле од слобода М.Ј.(30) од Скопје, со што е расчистено едно кривично дело - тешка кражба во обид, извршено на 31.08.2021 во село Бардовци.

Back to top button
Close
Close