ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од Скопје

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје – ЕВР – ОКР Центар и Бит Пазар денеска го лишиле од слобода Д.К.(19) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „Кражба“, извршена на 26 јули, при што од маркет во трговски центар одземал повеќе производи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close