0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведен државјанин на Албанија за фалсификувана возачка дозвола

На Граничниот премин Ќафасан З.П.(26) од Албанија вчера при влез во Република Северна Македонија употребил грчка возачка дозвола, во чија оригиналност се посомневале полициските службеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close