0_Web_АктуелноВидеоХроникаХроника.Портал

Приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

Близу ГП Ќафасан, полициски службеници синоќа приведоа едно лице државјан од Република Албанија, кај кого се пронајдени 16 пакувања марихуана со вкупна нето тежина од повеќе од 15 килограми, соопшти МВР.

Back to top button
Close
Close