ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен дилер на дрога, запленети кокаин и марихуана, изготвена кривична пријава

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица денеска поднесе кривична пријава против  Р.В. (50) од село Добрејци, струмичко, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ по чл. 215 од Кривичниот законик, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close