0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен арачиновец, превезувал мигранти од Бангладеш

Полициски службеници го лишиле од слобода А.К.(30) од с.Арачиново, Скопско, кај кого при извршена контрола во патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, биле пронајдени четири мигранти од Бангладеш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close