0_Македонија.ПорталОпштество

Приватните специјализанти бараат здравствено осигурување, повисока плата, платено дежурство и вработувања

Приватните специјализанти се уште немаат здравствено осигурување. Три месеци изминаа откако министерот вети дека проблемот со здравственото осигурување на приватните специјализанти е решен. По тоа прашање се уште не е постапено, соопшти Здружението на лекари специјализанти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close