0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Притвор за три лица од Струмица осомничени за грабнување и силување

Основното јавно обвинителство Струмица донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – грабнување од член 141 став 1 во врска со член 22 и силување од член 186 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close