ХроникаХроника.Портал

Притвор за татко осомничен за малтретирање на својата ќерка и семејно насилство

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 став 1“ и „загрозување на сигурноста од член 144 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик“, а судија на претходна постапка му определи притвор во траење од 30 дена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close