ОпштествоХроника

Притвор за ресенчанец за лажно пријавување

СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од  селото Горно Крушје, ресенско поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела  „загрозување на сигурноста“ и  „лажно пријавување на кривично дело“, а надлежен судија му одреди мерка притвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close