Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Притвор за поранешниот директор на грчкиот Национален театар за силување малолетници

Мерка притвор му беше одредена на грчкиот актер, режисер и поранешен уметнички директор на Националниот театар на Грција, Димитрис Лигнадис по обвинувањата дека во минатото силувал две малолетни лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close