ХроникаХроника.Портал

Притвор за осомничен за спречување полициски службеници да извршат претрес

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против жител на валандовското село Јосифово за кривични дела „спречување службено лице во вршење службено дејствие“ и за „загрозување на сигурноста“.

Back to top button
Close
Close