0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Притвор за двајца осомничени кои неовластено држеле оружје

Основното јавно обвинителство Струга поведе истражна постапка против 55-годишен жител на село Трапчин Дол, кичевско и 42-годишен жител на село Франгово, струшко, бидејќи постои основано сомневање дека секој од нив го сторил кривичното дело –  Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close