0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Притвор од 30 дена за гевгеличанец осомничен за повеќе кривични дела

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија, постапувајќи по поднесена кривична пријава, донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице од Гевгелија за повеќе кривични дела. Се работи за едно продолжено кривично дело „тешка кражба“, за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и за седум кривични дела „загрозување на сигурноста“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close