ХроникаХроника.Портал

Притвор од 30 дена за дилер на дрога од Битола

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против 32 – годишен битолчанец кој неовластено држел наркотична дрога хероин, со што го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, информира од битолското обвинителство.

Back to top button
Close
Close