0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Пристигнува донација од 100.000 вакцини „Синофарм“

Денеска во поликлиниката „Јане Сандански“, пред складиштето за вакцини министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со министерот за здравство, Венко Филипче ќе ја примат донацијата од 100.000 од страна на Министерството за одбрана на Народна Република Кина

Back to top button
Close
Close