0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пристигнаа 38.400 вакцини од „АстраЗенека“ преку Ковакс механизмот

Вечерва пристигнаа 38.400 вакцини од производителот Астра Зенека кои ги обезбедивме преку Ковакс механизмот, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close