Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Приштина разгледува нови мерки против Ковид-19, не е исклучено затворање на границите

Министерот за здравство на Косово Арменд Земај изјави дека надлежните власти во државата ги разгледуваат сите опции за соочување со новиот бран на пандемијата на Ковид-19, вклучително и враќањето на порестриктивните мерки кои беа во сила во одреден период од соочувањето со заразата, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close