СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Природните катастрофи во 2020 година предизвикаа штета од 210 милијарди долари

Германската осигурителна компанија „Мјуних Ре“ (Munich Re) соопшти дека природните катастрофи мината година предизвикале штета од 210 милијарди американски долари ширум светот

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close