0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваДописници МКДОпштински вестиПолитика

Припадниците на Армијата активно вклучени во гасењето на пожарот во Кокино

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги посети припадниците на Армијата, кои на Кокино беа ангажирани во справувањето со пожарот и упати благодарност до нив, до сите припадници на Дирекцијата за заштита и спасување, како и доброволците, луѓето од општина Куманово.

Back to top button
Close
Close