Свет

Припадници на етничките малцинства се приклучија на протестите во Мјанмар

Припадници на етничките малцинства во Мјанмар се приклучија на протестите во врска со минатонеделниот воен удар и апсењето на лидерката на цивилната власт Аунг Сан Су Чи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close