0_Магазин.ПорталЗанимливости

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ги изненадија децата на болничарите (видео)

Војводата и војвотката на Кембриџ денеска воспоставија видеоврска со учениците во нивните училишта, заблагодарувајќи им се ним и на нивните родители што помагаат во тоа да ја одржат земјата за време на пандемија.

Лондон, 9 април 2020 (МИА) – Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кетрин Мидлтон ги забавуваа децата на болничарите – хероите во најголемата борба денес – битката со коронавирусот.

Имено, војводата и војвотката на Кембриџ денеска воспоставија видеоврска со учениците во нивните училишта, заблагодарувајќи им се ним и на нивните родители што помагаат во тоа да ја одржат земјата за време на пандемија.

Училиштата во Велика Британија се затворени веќе три недели, за сите освен за децата на здравствените работници во Националната здравствена служба и други клучни установи.  си/

Таг
Back to top button
Close
Close