Балкан

Приливот на странски инвестиции во Србија оваа година е 1,4 милијарди евра, тврди министерката за рударство и енергетика

Српската министерка за рударство и енергетика, Зорана Михајловиќ, денеска изјави дека во Србија оваа година приливот на странски инвестиции е 1,4 милијарди евра. Според неа, тоа е речиси 13 проценти повеќе отколку во истиот период минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close