Дописници МКДОпштински вести

Прилепското инфективно одделение доби централен довод на кислород, има персонал, но е голем притисокот за прегледи во дневните амбуланти

Прилепското инфективно одделенеи го реши проблемот со централен довод на кислород за пациентите со Ковид-19. Таму сега се сместени 31 пациент, од кои 20 на кислородна поддршка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close