Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДОпштински вести

Прилепските занаетчии трпат огромни штети поради пандемијата, бараат пристап до кредитни линии

Над 35 дуќани во прилепската стара чаршија се празни. Пандемијата им направи големи штети на занаетчиите, производителите, бутиците. Бележат намалени приходи за 50 до 90 проценти, покажува истражувањето на Економскиот факултет - Прилеп.

Back to top button
Close
Close