Дописници МКДОпштински вести

Прилепските советници го донесоа буџетот за 2021 година, тежок  22,9 милиона евра

Прилепските советници на денешната 51-ва седница го донесоа буџетот за наредната, 2021 година. Буџетот тежок една милијарда и близу 411 милиона денари, или 22,9 милиона евра и има капитални проекти и развоен карактер.

Back to top button
Close
Close