0_Македонија.ПорталДописници МКД

Прилепскиот комбинат би прифатил приватизација во чекор со познат светски бренд

Прилепскиот тутунски комбинат ќе поддржи владина одлука за приватизација ако фати приклучок со светски познат бренд во оваа индустрија, изјави денеска директорот на комбинатот Кире Станкоски, одговарајќи на новинарско прашање за најавата на премиерот за приватизација на компанијата. Станкоски одговараше при денешниот почеток на откупот на тутуот во Комбинатот од оваа реколта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close