Дописници МКДОпштински вести

Протест на средношколци во Прилеп, бараат да не се полага државна матура

Да нема државна матура или евентуално, само полагање стручни предмети за матурантите од средните насочени училишта, побараа прилепските средношколци. Тие попладнево протестираа пред прилепската локална самоуправа. Подобро е, велат, да има приемен испит на факултетите. Учениците денеска ја бојкотираа онлајн наставата.

Back to top button
Close
Close