0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоТема

Прифатени две третини од барањата за бесплатна правна помош, искористени само третина од предвидените средства за 2020

Вкупно 2 689 лица добиле примарна и 136 секуднарна правна помош во текот на 2020 година, a за тоа се потрошени само околу третина од предвидените средства за помош на помалку имотните граѓани при остварување на своите права, согласно Законот за бесплатна правна помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close