0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Прифатена оставката на Јовановска, мандатот на Тозија не е продолжен, разрешен Хајредини

Владата вечерва на седница донесе повеќе одлуки за именувања на директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва.  Прифатени се оставките на досегашната директорка на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска, на директорот на Државниот завод за индустриска сопственост Сафет Емрули и на заменик директорот на Агенцијата за иселеништво Осман Шукриу. 

Back to top button
Close
Close