Некатегоризирано

При полициска контрола откриено огревно дрво без соодветна документација

При извршена контрола на локален пат во кичевско село Колибари, вчера вечер околу 23 часот полициските службеници затекнале патничко возило марка „крајслер“ со кичевски регистерски ознаки управувано од Ф.Д. од село Стрелци, кој превезувал огревно дрво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close