0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

При групна тепачка во Гостивар повредена една жена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство согласно член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик, соопштија од ОЈО Гостивар.

Back to top button
Close
Close