Svet.SlajderЕвропа

При бродолом во Средоземно Море загинаа 17 мигранти

Најмалку 17 мигранти од Бангладеш загинаа, а повеќе од 160 се спасени откако бродот со кој се патувале кон Европа се запали и потона во Средоземно Море

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close