0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаСпорт.СлајдерФудбал

Пријателскиот фудбалски натпревар С Македонија – Словенија ќе се игра со 30 отсто присуство на публика

Согласно Одлука на Владата, подготвителниот натпревар на нашата фудбалската репрезентација со Словенија, кој треба да се одржи на 1 јуни на Градскиот стадион во Скопје ќе се одигра во присуство на 30 проценти исполнетост со публика од капацитетот на трибините.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close